Analogový systém domácích telefonů - zapojení 4+n

"4 + n" se běžně nazývá 5-drátovému zapojení systému. Hlavní linkou jsou 4 dráty + 1 drát vyzváněcí do každé stanice. To je nejrozšířenější instalace analogových komunikačních systémů. Pomocí speciálních napájecích zdrojů a domácích stanic +  přídavné zářízení lze systém rozšířit až na funkčních kláves, díky kterým můžete získat interkom funkci. Intercom umožňuje rozhovor mezi telefony, s blokací hovoru ve stupním tlačítkovém panelu.

 

Zvonky, tlačítkové tabla, zvonkové tabla

neboli elektrický vrátný jak známe lidově. Venkovní tlačítková tabla jsou určena pro spojení s dom. telefony, videotelefony s možností zapojení jen jako klasické zvonky bez komunikace. Instalace venkovních tabel je provedena pod omítku nebo na povrch. V nabídce jsou různé varianty - plastové, hliníkové, nerezové.. Možnosti doplňků, příslušenství - přístupové systémy se záznamem, čipové karty, kódovací číselné zámky apod.

 

Domácí telefony (domovní telefony)

je přístroj, který umožňuje hlasový hovor s venkovním tlačítkovým vrátným, tablem nebo pro komunikaci s jiným telefonem kde vnitřní hovor v objektu je automaticky blokován pro venkovní odposlech.

 

Napájecí zdroje, napáječe

jsou přístroje pro napájení celéhé komunikačního systému domácích telefonů a videotelefonů. Napájení je samozřejmě 230V kde výstupní svorky pro systém jsou různých voltů. U některých  systémů které jsou taženy dráty 4+n, je požadováno i jiný typ vyzvánění pomocí generátoru nebo zesílení zvuku z mikrofonu tabla do telefonu nebo naopak.

 

Přepínače, relé